Refluks I Zgaga – Jak Pozbyć Się Ich Na Zawsze

013

Nigdy nie miałam refluksu, a zgagę mam wyłącznie wtedy, gdy zjem banana. Tak więc nie jem bananów i nie mam zgagi.

Natomiast od lat niezmiennie radzę każdej mojej klientce, która ma ten problem, aby rano, zamiast tej „słynnej”, głupiej wody z cytryną, wypiła łyżeczkę lub dwie octu jabłkowego. Preferowany własnej roboty.

Bo to działa.

Co chwilkę któraś mi po czasie pisze, że refluks zniknął. Niema zgagi, a przecież tyle lat zażywały malox, ranigast, alugastrin czy inne dziwne rzeczy.

Dlaczego jest to takie proste i w jaki sposób w dłuższej perspektywie robimy sobie krzywdę zażywając przez lata leki, które nie leczą?

Materiał wideo znajduje się na stronie Twojego programu, jeśli jesteś moją Klientką. Jeśli nie jesteś, a czytasz ten tekst, to znaczy, że Cię interesuje. Dlaczego? Czy masz refluks? A może potrzebujesz zrobić coś ze swoim ciałem i umysłem?

Zawsze możesz napisać na messenger lub zapoznać się z ofertą na mojej stronie i zdecydować, czy to z Tobą rezonuje.

mini info

Nie Wierz W To, co Piszą O Jego Produkcji

„Ocet jabłkowy ma żółto-brązową barwę i jest lekko mętny. Wyróżnia go charakterystyczny kwaśny octowy smak i zapach jabłek. Jak wskazuje nazwa, produkuje się go z jabłek – do rozdrobnionych owoców dodawane są drożdże, które przekształcają cukier zawarty w jabłkach na alkohol”. … Nigdy nie dodawaj drożdży, jeśli chcesz mieć prawdziwe remedium!

„Ocet jabłkowy może zastąpić dwa składniki mikstury oczyszczającej: alocit i sok z cytryny (wówczas octu jabłkowego powinno być dwa razy więcej od oleju). Ten wariant można zastosować doraźnie na początku wdrażania mikstury oczyszczającej u osób niemogących stosować soku z cytryny z powodu uczulenia na owoce cytrusowe.

Ocet jabłkowy jako zamiennik alocitu i soku z cytryny jest zalecany do mikstury oczyszczającej stosowanej profilaktycznie, czyli po dokładnym oczyszczeniu wszystkich odcinków przewodu pokarmowego z nagromadzonych w nim złogów.

Ponadto ocet jabłkowy ma wiele innych zastosowań, między innymi zewnętrznych i jako dodatek do napojów – herbaty, w której z powodzeniem zastępuje cytrynę, a także jako dodatek do wody, znakomicie poprawiający jej walory smakowe i zdrowotne.

Ocet jabłkowy jest dostępny w sklepach, ale, niestety, ma dość podłą jakość, toteż najlepiej wykonać go samemu. W warunkach domowych najłatwiej wykonać ocet jabłkowy z obierek jabłek.

Przepis: Jabłko należy umyć, dokładnie wytrzeć i odkroić ewentualne miejsca nadpsute, czyli wszelkie przebarwienia, a następnie obrać i zjeść lub użyć do wykonania koktajlu błonnikowego albo do innych celów kulinarnych, natomiast skórki z obranego jabłka włożyć do słoika zalanego do połowy posłodzoną wodą.

014
015

Do posłodzenia używa się jedną łyżkę stołową cukru na szklankę wody, ale ilość ta zależna jest od smaku jabłek – jabłka słodkie wymagają mniej cukru, natomiast jabłka kwaśne więcej. Prawidłowo posłodzony ocet powinien mieć przyjemny słodkawokwaśny smak, a prawidłowo wykonany także przyjemny zapach świeżych jabłek. Innymi słowy: ocet jabłkowy powinien być smaczny.

Słoik przykrywamy gazą, którą przymocowujemy gumką recepturką, i odstawiamy w ciemne, ciepłe miejsce.

Tak samo postępujemy z innymi jabłkami, aż uzbiera się tych obierek około ¾ słoika. Wówczas słoik napełniamy posłodzoną wodą, ale tylko do miejsca przewężenia słoika, ponieważ większy poziom wody spowodowałby zmniejszenie powierzchni, a więc mniejszy dopływ tlenu niezbędnego dla prawidłowego funkcjonowania bakterii octowych, którym do życia niezbędny jest tlen.

Następnie słoik odstawiamy w ciepłe, ciemne miejsce i po dwóch tygodniach odcedzamy gotowy ocet jabłkowy, który należy przelać do butelki z ciemnego szkła.

Ocet jabłkowy jest sam w sobie konserwantem i się nie psuje, toteż należy przechowywać go w temperaturze pokojowej.

“Ocet jabłkowy jest sam w sobie konserwantem i się nie psuje, toteż należy przechowywać go w temperaturze pokojowej.”

Zalecenia techniczne: Typowym problemem w produkcji octu jabłkowego sposobem domowym jest pleśń, która wprawdzie nie wpływa na walory zdrowotne produktu, ale obniża jego walory zapachowe i smakowe. Przyczyna spleśnienia octu może tkwić w źle oczyszczonych skórkach jabłek, w których pozostały zarodniki pleśni, ale zdarza się to raczej rzadko. Najczęściej przyczyną spleśnienia octu jest pleśnienie obierek jabłek wystających ponad powierzchnię wody. Dlatego co dwa, trzy dni należy zdjąć gazę przykrywającą słoik i na chwilę zanurzyć wystające obierki, spłukując z nich pleśń.

Praktycznym rozwiązaniem jest wycięcie z plastikowej siatki (na przykład z sitka) krążka o średnicy nieco większej od średnicy słoika, która po włożeniu do słoika nie dopuści do wynurzenia się obierek jabłek. Zamiast plastikowej siatki można użyć patyczków, które powinny być nieco dłuższe od średnicy słoika, dzięki czemu będą w stanie utrzymać obierki jabłek w zanurzeniu.

017

Biały Kożuch

Stosunkowo często na powierzchni octu pojawia się dwu-, trzymilimetrowy białawy kożuch. Jeśli nie ma on charakterystycznego zapachu pleśni, to jest to objaw prawidłowy, ponieważ ów kożuch tworzą bakterie octowe.

Ocet jabłkowy sam w sobie jest konserwantem, toteż jego przechowywanie nie wymaga warunków chłodniczych. Można go przechowywać w temperaturze pokojowej, chroniąc przed światłem”.

Autor: Józef Słonecki – Portal Bioslone.pl

016

OIL When we are in alignment and our creativity is flowing

• NIGHTGOWN by MANGO can be an infinitely fulfilling one

• SLIPPERS: new colection on ZARA as if all the world is opening up to us and

• CHAIR: IKEA as if all the world

Share
Pin
Tweet
Podobne
001-zakwas

Zakwas Buraczany

Zakwas buraczany, to najprawdziwsze złoto. Nic nie kosztuje, a wszystkie składniki mamy pod ręką, a o właściwościach prozdrowotnych zakwasu z buraków można napisać książkę.

001-penne

Penne Con Ragù Alla Bolognese

Dzisiaj penne, a może ten makaron inaczej się nazywa? Czy to coś zmieni? Czy znajomość nazwy makaronu zwiększy albo zmniejszy Twój apetyt?

Komentarze

Co o tym myślisz?

3 komentarze
office
2021-08-22

Great tips! I’ve just discovered your Youtube channel, and I love it! Thanks for sharing your content and the day and life of a designer.

office
2021-08-22

Thanks so much for the tips both in the blog and on your YouTube channel. As a new Interior Design student, I find them to be incredibly helpful, interesting, and inspirational. Keep up the great work!

vera
2021-08-22

I love reading your blogs and watching your videos. I am really impressed by the way you are doing business and I am just inspired by it!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *