Wlipcu 1900 roku, czyli 122 lata temu pisały gazety o nieprawdopodobnych upałach w Europie. Szczególnie we Francji. Podawano w setkach zgony osób z powodu upałów.
„Po kilkunastu dniach dawno już niepamiętnych upałów, dziś nieco sie ochłodziło. W ciągu ostatnich trzech dni gorąco w cieniu dochodziło do 37 stopni, a w sobotę około 9 wieczorem wskazywał jeszcze termometr 31 stopni. Wczoraj po południu przeciągały w okolicy burze; nad miastem również zaległy chmury, słychać było silny grzmot, nawet uderzenie pioruna, ale deszczu nie spadła ani kropla. Natomiast w wschodnio-południowej części Księstwa od Kostrzyna począwszy były silne burze, połączone miejscami z dość ulewnymi deszczami.
Upały w ubiegłym tygodniu dały się dotkliwie we znaki niemal w całej Europie. W Szwajcaryi, skąd jeszcze niedawno donoszono o śniegach, naraz zapanowały skwary, jakich tam od lat 20 nie pamietają. We Francyi w niektórych okolicach wskazywał termometr przeszło 40 stopni, a w Paryżu w piątek było w cieniu 48 stopni : coś podobnego, jak stwierdzają dzienniki, nie zdarzyło się już przeszło 100 lat. Z Austryi, Anglii, a dalej z Ameryki donoszą o straszliwych upałach.
Dziennik Poznański
Ocieplenie Klimatu
Nie Musimy Niczego Żałować

Pamięć Pokoleniowa
“
„Człowiek, ze swoim wyposażeniem i techniką, może udawać najmądrzejszego na Ziemi, ale kiedy stanie twarzą w twarz z gniewem przyrody, rozumie, że zupełnie się nie liczy”. - Yves Paccalet
I Co Z Tą Naturą?
Człowiek Nie Akceptuje Natury
Natura Nie Popełnia Błędów
Konkluzja
Im mniej wiedzy, tym więcej okrucieństwa stosunku do siebie i i wszelkich przejawów natury. Kto nie ma wiedzy, musi innym wierzyć na słowa i tym samym być ofiarą cudzych eksperymentów na sobie. Własnie z tej niewiedzy. Mistrzami niewiedzy i ciasnych horyzontów są właśnie naukowcy, o czym pisałam na wstępie O MNie:
„Kocham też naukę, ale tę, która się myli i przyznaje do błędu, a nie tę, która odbiera Nobla i nie potrafi przez dziesięciolecia ogłosić, że Nobel był niesłuszny, bo rezultaty się nie potwierdziły, lub potwierdziły coś wręcz odwrotnego.”